דיאטה אחרי לידה

אחרי לידה אנחנו סוחבות איתנו ק"ג עודפים עוד מההיריון שגורמים לנו למצבי רוח לא טובים, עייפות, כבדות, בעיות בריאות, ולקושי  לטפל בתינוק כי פשוט אין לנו כח או מצב רוח ואנחנו צריכות קודם לשקם את גופנו מהלידה.
בנוסף אין לנו הרבה זמן להשקיע בעצמנו ואנחנו אוכלות מה שזמין ונגיש, מכל הבא ליד.

טיפול בתינוק שרק נולד הוא עבודה לא פשוטה הדורשת המון אנרגיות

מזון בריא משמש כדלק  הנותן המון אנרגיה ולכן מומלץ לבחור בו בתפריט היומי שלנו אך הוא דורש השקעה בעצמנו.
בשביל לרדת במשקל את כל מה שהעלינו בהריון צריך לאכול מזון משביע ובריא ולא  מה שנגיש וזמין או מכל הבא ליד. כשאנחנו שבעות ולא מגיעות לרעב קיצוני הגוף רגוע ויותר קל לו להתמיד ולא מחפש ממתקים ובצקים.
כשמתחילים דיאטה בד"כ חושבים על לאכול כמה שפחות קלוריות ביום ,להוציא כמה שיותר אנרגיה ובעצם לספור קלוריות.
דיאטה שכזאת גורמת לגוף להיכנס למצב של רעב, כתוצאה מכך מערכת חילוף החומרים נכנסת למגננה וגורמת לגוף לאגור שומן במקום לשרוף אותו.
הרבה מטופלים אומרים לי שהם לא אוכלים הרבה ולא יורדים במשקל. זה בעיקר נובע מכך שהם לא אוכלים מספיק ומביאים את הגוף שלהם למצב הרעבה המחליש את קצב חילוף החומרים. מאד חשוב לא להגיע לרעב קיצוני ולאכול ארוחות מסודרות כדי לא להחליש את מערכת חילוף החומרים.

דוגמא למה קורה כשאתם מרעיבים את עצמכם או מגיעים לרעב קיצוני

כשאתם מגיעים לרעב קיצוני, פיתוי כמו קרואסון או בורקס חם וריחני העומד לנגד עיניכם ינצח את כח הרצון שלכם באותו רגע ויגרום לכם להתפתות.
אחד העקרונות החשובים לירידה במשקל וקצב חילוף חומרים מהיר הוא לעולם לא להרעיב את עצמכם או להגיע לרעב קיצוני. במקום לשאול את עצמכם אם אכלתם יותר מדי, תשאלו את עצמכם אם אכלתם מספיק. כך תוכלו לנהל אורח חיים בריא שבו קצב חילוף החומרים עובד בצורה יעילה ומהירה השורפת שומן במקום לאגור אותו.

במהלך ההיריון מופרשים הורמונים שמחלישים את קצב חילוף החומרים הגורמים לנו לעליה מהירה במשקל ולחשקים לבצקים ומתוקים. בשביל לרדת במשקל צריך להחזיר את קצב חילוף החומרים למוטב ולזרז אותו.

אני עליתי 25 ק"ג בשני ההריונות שלי

עליתי בקלות את כל המשקל בהריון אבל אחרי הלידה לא היה לי קל בכלל לרדת היות וחילוף החומרים שלי מאד נחלש. עשיתי דיאטה אחרי הלידה ,ללא ספירת קלוריות כמו שבד"כ נותנת דיאטנית.

בניתי לעצמי תפריט לשיקום קצב חילוף החומרים שכלל:
סיבים תזונתיים, פחמימות מורכבות, חלבונים בכמות מספקת לפי משקל הגוף שומנים לא רוויים - "שומנים טובים", ויטמינים, מינרלים ומים.

עשיתי את התפריט הזה כמה חודשים טובים, כמובן שהיו לי גם חריגות מהתפריט, אבל "חרגתי בסטייל", הייתי מפנקת את עצמי במאכלים טעימים, נהנית וסולחת לעצמי ללא ייסורי מצפון או רגשות אשם ואומרת לעצמי מחר יום חדש, מסתכלים קדימה, לא הרסתי כלום ומחר אני חוזרת למסלול ומתקנת. הדיבור המעצים הזה ביני לבין עצמי עזר לי לא להתייאש או לשבור את הכלים בגלל שחרגתי קצת ולחזור למסלול כאילו כלום לא קרה.

אנחנו לא מושלמים וזה בסדר לפעמים להסתכל לצדדים ולחרוג

בסופו  של דבר  רזיתי את כל ה25 ק"ג המיותרים ופשוט חזרתי לעצמי, חזר לי הכח ,מצב הרוח שלי השתפר, מערכת העיכול שלי השתפרה והבגדים שלפני ההיריון חזרו לעלות עליי.
אין יותר כיף מזה.
דיאטה אחרי לידה

אם אני רזיתי גם אתן יכולות

רק צריך להאמין שזה אפשרי ולא לוותר או להתייאש גם כשיש משברים או פיתויים . אני כאן בשבילכן ואשמח לעזור לכל אחת ואחת מכן לרדת במשקל בצורה בריאה כמו שעשיתי עם עצמי. אצלי מרזים באחוזי שומן, עולים במסת השריר ומזרזים את קצב חילוף החומרים כך שיותר קל לשמור על הירידה והגוף מתחזק תוך כדי.

לאלו מכן שיש חשקים למתוק ובצקים אני בונה תפריט משביע שמוריד את החשקים לגמרי וגורם לכן לא לרצות את המתוק והבצק,הגוף עובר גמילה כך שמאד קל לעמוד בפיתויים, לחזור לשליטה ואם צריך אני נותנת תחליפים טעימים למתוק ובצקים.
אני בונה תפריטי תזונה ותכניות אימונים בהתאמה אישית לקצב חילוף החומרים, לבדיקות הדם, לסדר היום, ולהעדפות האישיות שלכן באוכל.

איך זה מתבצע:

1 אבחון ותשאול תזונתי מקיף על המצב התזונתי והבריאותי, ואופי האימונים.
רק לאחר איסוף מידע אישי על מצבו הבריאותי של המטופל, הרגלי התזונה שלו ואופי האימונים ,אפשר לבנות תכנית תזונתית אישית התפורה למידותיו, אשר תהווה את השלב הראשוני לטיפול בירידה במשקל.

בדיקת קצב חילוף החומרים ע"י תשאול אכילה ומכשיר מותאם.
נועד לבדוק: רגישויות למזון, בעיות עיכול, אי ספיגת מזונות מסוימים וחסרים תזונתיים.

מדידות -
משקל, גובה, אחוזי שומן, אחוזי מים, מסת שריר,מסת עצם, שומן בטני.

בדיקות דם -
התאמת התפריט התזונתי לבדיקות הדם של המטופל. הבדיקות נועדו לעקוב אחר המצב הבריאותי של המטופל, למצוא חסרים תזונתיים או חוסר איזון בריאותי ולתקנם באמצעות תפריט שיסייע לטיפול בהרזיה בריאה.

בדיקת סדר היום -
איפה המטופל נמצא יותר - בבית או בחוץ? האם הוא מרבה בטיסות? האם סדר היום שלו עמוס והוא לא מוצא את הזמן לארגן ארוחות מסודרות? באיזה שעות הוא אוכל? התפריט מותאם לסדר היום של המטופל ונותן פתרון יצירתי לכל המקרים הנ"ל כדי לעזור למטופל להצליח להתמיד ולהתגבר על שינוי השגרה. על מנת לצלוח את הטיפול בהרזיה, ישנה חשיבות רבה לבדיקת סדר היום והתאמת השינוי התזונתי אליו.

העדפות מזון אישיות -
התפריט ייבנה בהתאם למאכלים שהמטופל אוהב, במסגרת מבחר מאכלים בריאים שיימצאו מתאימים למצב הבריאותי שלו על מנת להפוך את התהליך למהנה, קל ופשוט ככל הניתן וכדי לא לגרום לו להישבר.

בניית תפריט המותאם אישית לצרכי מטופל וכולל:

  • הוצאת המזונות שמחלישים את קצב חילוף החומרים, ממכרים וגורמים לתשוקה למתוקים ובצקים.
  • הוספת מזונות שמזרזים את קצב חילוף החומרים,שורפים שומן ומנקים את הגוף מרעלים.
  • הוספת מזונות שמעלים את רמות האנרגיה ומצב הרוח.
  • מזונות משביעים ומגוונים.
  1. ליווי, מעקב ותמיכה צמודים-

נקבעות פגישות לפי הצורך, יש ליווי יומיומי בווטס אפ ושיחות מוטיבציה בטלפון.

תנו לתמונות לדבר בעד עצמן

עדויות מלקוחות

ממליצים

נסים טרבלסי
נסים טרבלסי
קרא עוד
היי לכולם, לא האמנתי שאפשר לרזות בצורה כל כך מהירה,קלילה,בריאה ונכונה עד שהכרתע את מיטל. אין לי הכרות מוקדמת איתה, קיבלתי המלצה מחבר, תמיד כשמתחילים יש ספקות וחוסר ביטחון תוך תקופה קצרה הקילוגרמים התחילו לרדת והביטחון העצמי עלה. 0546786507
שרית דרור
שרית דרור
קרא עוד
הקשר עם מיטל נוצר מהידע המקצועי והרחב שיש לה. היא הסבירה כל מהלך בכדי להבין למה וכיצד להתנהל. ידעה לתת מענה לכל בעיה או שאלה בכל זמן. מיטל סיפקה מגוון אפשרויות בכדי לא להישבר באמצע הדרך. והכי חשוב נתנה לי את הכלים כיצד להתנהל ולשמור ואף להיות יצירתית לאחר תום תקופת ההתקשרות. כל זה תמיד בחום ובאופטימיות. על כך הברכה והתודה🙏🙏🙏
עזרא מזרחי
עזרא מזרחי
קרא עוד
כשהגעתי למיטל הייתי מאד סקפטי, ניסיתי המון דיאטות ולא הצלחתי בהן, תמיד הייתי רעב ושובר את הדיאטה.התפריט של מיטל השביע אותי והליווי הצמוד שלה עזר לי להמשיך להתמיד.
אורית גלבר
אורית גלבר
קרא עוד
באתי למיטל אחרי שניסיתי המון דיאטות,רזיתי ותמיד עליתי בחזרה,הייתי מיואשת ולא האמנתי שאצליח, רזיתי אצל מיטל 90 קג ואני כבר 6 שנים שומרת על המשקל הזה, מיטל גרמה לי להאמין שזה אפשרי, היא לא וויתרה עליי ונתנה לי המון מוטיבציה להמשיך גם כשלא היה לי קל. אני מודה למיטל ששינתה לי את החיים. טלפון של אורית - 052-646-5627⁩
עמיחי נויזץ
עמיחי נויזץ
קרא עוד
אני ממליץ על מיטל בגלל שאיתה הצלחתי לרדת במשקל אחרי הרבה זמן שניסיתי ולא הצלחתי. אהבתי את האכפתיות שלה ואת זה שאני לא צריך לרעוב כדי לרדת במשקל. ממליץ עליה בחום😎
מרי דיב
מרי דיב
קרא עוד
אני ממליצה בחום על מיטל על המקצועיות שלה וגם על זה שהיא לא מוותרת חי ובזכותה ירדתי 18 ק"מ במשקל.... שאפו לך מיטל את לא רק תזונאית אלא היית לי כאחות
נוית בר טורא
נוית בר טורא
קרא עוד
אני מודה לך מאד על השינוי שעשית בחיינו ונקווה שבע"ה נמשיך לשמור על המשקל והבריאות. שתזכי לעוד הצלחות רבות, נוית בר-טורא, רו"ח. טלפון - 054-4658426
דבי בר טורא
דבי בר טורא
קרא עוד
מיטל יקרה! אין ספק ששינית את חיי. לא עוד דיאטה כי אם שינוי אורח חיים, הכולל שינוי תזונתי ותפיסתי. השלתי מעלי בסופו של תהליך (כ9 חודשים) 25 ק"ג . נהייתי צעיר ב10 שנים לפחות. הערכים בבדיקות הדם השתפרו לבלי הכר ונכנסו לטווח הנורמלי לחלוטין. אני מרגיש ונראה, כך לפחות אומרים הסובבים, נפלא. על כך אני חייב לך הרבה תודה ואשמח תמיד להמליץ עלייך בחום. בהערכה והוקרה רבה- דר' דב בר-טורא, רופא שיניים. 054-6258427
הקודם
הבא

צרו קשר ללא התחייבות

כתבות:

גורמים לשחיקת סחוס

מהם הגורמים לשחיקת סחוס בברכיים?

כאבים המתגברים בעמידה ממושכת, פעילות גופנית מאומצת, הליכה בעליה, עליה וירידה במדרגות ויכולים להיות מלווים בנפיחות ,מים בברך, וקושי בדריכה על הרגל. מהם הגורמים לשחיקת

דילוג לתוכן